Usługi

Jak naprawić nieszczelne okna?

Sprawdź, jak zamówić uszczelnienie okien. Skieruj się tu.

Na komfort lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]