Usługi Usługi branży budowlanej

Innowacyjna technika – wiercenie diamentowe

Wiercenie diamentowe to nowoczesna metoda drążenia otworów w ścianach i stropach budynków, która charakteryzuje się wielką precyzją. Ze względu na liczne zalety jest obecnie uznawana za jedną z najlepszych metod. W jakich sytuacjach się ją stosuje i jakie są jej zalety?

Wiercenie diamentowe – technika wiercenia otworów

Wiertło diamentowe może zrobić precyzyjne odwierty w różnych rodzajach ścian, nawet bardzo wytrzymałych – murze, asfalcie a nawet żelbetonie. Nie przyczynia się do powstania urazów w materiale, a wszystko dzięki specyficznej budowie. Dodatkowo wiercenie diamentowe charakteryzuje się niesamowicie niewielkim poziomem hałasu, co z pewnością ułatwia pracę. Dzięki tej metodzie można wykonać odwierty pod różnym kątem, o różnym przekroju i głębokości. Jest to technika całkowicie bezpyłowa, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodnego. Czym cechuje się sprzęt do robienia tak precyzyjnych odwiertów? Wiertnica koronowa jest wykonana z segmentów o zróżnicowanej twardości, a wywiercone otwory nie wymagają kolejnych zabiegów – są równe.

Wiercenie diamentowe – nowoczesna technika

Wiercenie diamentowe jest techniką stosowaną przy pracach budowlanych, ale także związanych z budową sieci telekomunikacyjnych. Przewierty wiertłami diamentowymi wykonuje się w celu zamontowania przewodów, np. przy budowie sieci SAT w blokach. Technologia ta jest obecnie jedną z bardziej innowacyjnych. Otwory wykonuje się wyjątkowo szybko, nie ma możliwości uszkodzenia konstrukcji. Wiercenie diamentowe staje się coraz częściej wykorzystywane ze względu na niski poziom hałasu oraz pyłu.