Dbanie o zdrowie Usługi

Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły zęby, skazane były na to, by korzystać z protez. Nie było to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Z tego powodu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz również wykazują sporo innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych efektów, minimalizując do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Implanty zębowe – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm i nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać napojów alkoholowych, bardzo ciepłych dań oraz papierosów. Ważne będzie również stosowanie specjalnych preparatów, które zmniejszają obrzęk i dyskomfort.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne informacje.