Usługi

Filmowanie i fotografia z drona

Bezzałogowe statki powietrzne stają się nad Wisłą coraz bardziej powszechne. Ciągle wyrastają nowe podmioty, które wykonują przeróżne usługi związane z produkcją filmów z lotu ptaka. Zobaczmy jakie możliwości zapewniają drony.

Filmowanie i fotografia – filmy promocyjne

Zakres wykorzystania dronów jest niesamowicie szeroki – dotyczy branż takich jak administracja, energetyka, geodezja i rolnictwo. Z reguły z wysokości kręci się filmy promocyjne obiektów (tj. pensjonaty), rejestruje imprezy okolicznościowe czy koncerty. Bardzo powszechne jest także używanie dronów do filmowania działek na sprzedaż, do promocji regionów, przy ocenie rowów melioracyjnych oraz przy kontroli terenów wielkoobszarowych. Innowacyjne drony chronią ludzi i miejsca – wykorzystywane są przeciwko zamachom terrorystycznym, do patrolowania wody – od Gdańska aż po Zakopane. Za pomocą tych urządzeń można wykonywać dokładne ortofotomapy i monitorować uprawy. Bezzałogowe statki powietrzne nagrywają w jakości 4K oraz fotografują np. w formacie RAW. Najlepsze urządzenia to m.in. Phantom 2 Vision.

Filmowanie i fotografia – tworzenie map

Od jakiegoś czasu żeby latać w celach zarobkowych potrzebna jest licencja UAVO VLOS. Dlatego każde przedsiębiorstwo musi legitymować się uprawnieniami. Aby móc latać nad miastem potrzebne jest też pozwolenie ULC, czyli Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz polisa ubezpieczeniowa. Jeśli zatem chcemy wynająć firmę zajmującą się filmowaniem i fotografią z powietrza – zweryfikujmy czy legitymuje się wszystkimi pozwoleniami. BSP mogą dokumentować wzniosłe wydarzenia z życia, a efekt końcowy – nagranie oraz zdjęcia – stanowi świetną pamiątkę. Mogą też reklamować obiekty – Ich zasięg jest ogromny, a więc warto wykorzystać moc tego specjalistycznego sprzętu.