Dbanie o zdrowie Usługi

Dentysta chirurg bezboleśnie wykona ekstrakcję zęba

Niektóre choroby dziąseł i zębów nie mogą być wyleczone z pomocą standardowych zabiegów dentystycznych. Jeśli te sposoby leczenia okazują się nieefektywne, dentysta podejmuje decyzję o rozpoczęciu leczenia z użyciem technik chirurgii stomatologicznej. Chociaż ta nazwa dla przeważającej liczby pacjentów brzmi strasznie, to współczesna medycyna dysponuje środkami i technologiami, które sprawiają, iż nawet wyjątkowo skomplikowane zabiegi są dla pacjenta całkowicie bezbolesne, a komplikacje należą do rzadkości.

Jakie zabiegi wykona chirurg stomatolog?

Do zabiegów często prowadzonych przez chirurga stomatologa należą ekstrakcje zębów oraz usunięcie ich części (na przykład wierzchołków korzeni lub całych korzeni). Takie zabiegi wykonuje się, jeśli stan zębów jest zły – głównie na skutek często powracających stanów zapalnych lub zaawansowanej próchnicy. Chirurg dentysta zajmuje się ponadto podcinaniem wędzidełka, a także zabiegami mającymi na celu odbudowę różnych części przyzębia – na przykład sterowaną regeneracją kości i tkanek miękkich. Do chirurga dentysty należy ponadto zgłosić się, aby przygotować jamę ustną do założenia protezy.

Chirurg dentystyczny a skuteczne znieczulenie

Zabiegi, którymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna jeszcze parę lat temu kojarzyły się z odczuwaniem przez pacjenta bólu. Obecnie jakkolwiek dostępne są środki, kompletnie eliminujące nieprzyjemne doznania. Poza tym pacjenci, którzy przeraźliwie boją się fotela dentystycznego, mogą otrzymać dodatkowe środki uspokajające, a nawet zdecydować się na zabieg przeprowadzony w stanie całkowitej narkozy.