Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Co oferuje biuro rachunkowe?

zobacz biuro rachunkowe na brabis.pl

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Nieduże podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją rzetelnie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda oraz oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy ekspertom, otrzymamy gwarancję, iż ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Warto również nadmienić o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się jedynie jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi często oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]