Usługi Usługi finansowe i rachunkowe

Biuro rachunkowe i jego oferta

Kierowanie swoją firmą to odpowiedzialne zadanie wymagające wzięcia pod uwagę mnóstwa detali. Zignorowanie któregokolwiek z nich mogłoby skończyć się wielkimi kłopotami. Pośród tych naprawdę istotnych znajduje się prowadzenie księgowości, więc szereg przedsiębiorstw stawia na utworzenie własnego działu do spraw księgowości. Tymczasem znacznie wygodniejszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, którego znalezienie obecnie nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące teraz w naszym kraju dysponują naprawdę pokaźnym wachlarzem usług. Są w stanie podjąć się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę kadrową oraz płacową. Są w stanie występować w czyimś imieniu firmy przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, US czy GUS. Sporządzają najróżniejsze raporty budżetowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi także zakładanie spółek i ich zamykanie. Wiele biur rachunkowych poszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, na przykład poprzez opracowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie w przypadku przedsiębiorstw, które zatrudniają niepełnosprawnych pracowników.

Czemu opłaca się powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Otwieranie w przedsiębiorstwie oddziału księgowego nie jest wyjściem opłacalnym. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biura rachunkowego. Jest to wyjątkowo zalecane w przypadku małych stowarzyszeń, firm czy fundacji, ponieważ jest to o wiele bardziej opłacalne wyjście, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Aktualnie odszukanie dobrego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższej nie jest problemem.

Siedziba:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]