kantor walutowy online, wymiana walut przez internet
Usługi finansowe i rachunkowe

O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w najbliższym banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko transformującej się rzeczywistości, konsumenci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze bieżący kurs przewalutowania

Działanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak fizycznego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z zeszłej doby. Drugim i niezmiernie znaczącym atutem kantorów online są niższe spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka specjalnych usług popularnych wśród klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w ustalonym przez klienta terminie.

Cenisz sobie swobodę w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz ogromną swobodę w rozporządzaniu kapitałem. Używają ich też kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby uczące się bądź zatrudnione za granicą. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.