Usługi finansowe i rachunkowe

Kredyt konsolidacyjny bez BIK – czy to możliwe?

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie musi być niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, lub pożyczając zbyt wysokie kwoty. W takich przypadkach nie jesteśmy jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań przygotowanych z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Jak działa kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu czytelników na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie dotychczasowe długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić wiele różnych rat, spłaca jedną, z reguły dużo niższą niż suma poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalnym niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale należy pamiętać, że firmy pożyczkowe łączą niemal jedynie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych dla nieposiadających zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore problemy, związane z odnalezieniem najkorzystniejszej oferty. By tego uniknąć, warto poprosić o pomoc dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego odszuka on oferty podmiotów, które udzielą finansowania osobom takim jak my, a w razie konieczności zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.