Usługi finansowe i rachunkowe

Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy uzyskać tak nawet nieduże sumy – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się formą sfinansowania większych zakupów, bowiem zwykle jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak osoby o najwyższych zarobkach – między innymi lekarze – mają szansę pożyczyć aż 500 000 PLN. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu środki otrzymujemy najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę uzyskać go również osoby z niskimi zarobkami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, gdyż tak jak przy innych typach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel – tak na kupno sprzętu RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, iż łatwo wtedy o pomyłki, a ich efektem są zazwyczaj poważne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i inne koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będą więc porady doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.