Usługi finansowe i rachunkowe

Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Jak wiadomo, przed udzieleniem nam pożyczki, bank starannie sprawdza zdolność kredytową petenta. Co więc kryje się pod tym określeniem? Jakie przesłanki są najważniejsze? Jak łatwo stwierdzić, najistotniejsza jest na pewno wysokość naszych dochodów. Sprawdzając zdolność kredytową, pracownik banku skontroluje także to, czy regularnie je pozyskujemy oraz ustali ich pochodzenie. Istotny będzie też wiek kredytobiorcy, liczba osób w gospodarstwie domowym i to, czy w porę opłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania – właśnie to może mieć największe znaczenie. Porównując to z wysokością pożyczki i ilością rat, bank decyduje, czy jesteśmy w stanie go bez utrudnień spłacić. Co jednak, jeśli kredyt nie zostanie nam udzielony?

Kto może wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Na największe trudności powinni przygotować się klienci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat. Z tym, że kredyt nie będzie im udzielony, powinni być pogodzeni również renciści. Odmowa banku nie musi być natomiast powodem do tego, aby postawić na usługi parabanków. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie wszak znalezienie kredytu bankowego, który będzie dostępny bez dopełnienia rygorystycznych kryteriów.

Jak uzyskać kredyt bez historii kredytowej?

Niektóre banki mają warunki mniej rygorystyczne niż zwykle. Znalezienie oferty dopasowanej do naszej zdolności może niestety być bardzo problematyczne. Z tego względu w takich sytuacjach dobrze poprosić o poradę specjalistę. Doradca finansowy pomoże wyszukać właściwą ofertę oraz poinstruuje, jak uniknąć błędów. A te, jak nietrudno stwierdzić, przynoszą niekiedy poważne konsekwencje, ponieważ problemy z uregulowaniem pierwszego kredytu najczęściej przeszkadzają w uzyskaniu następnych.