Usługi finansowe i rachunkowe

Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowoczesnych maszyn i urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z większymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla klienta zapisy.
O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To też dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na finansowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dopasowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność albo regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.