Usługi branży budowlanej

Zalety cegły retro

Obiekty wznoszone przed wiekiem mają unikatowy urok. Jest on skutkiem po pierwsze wartości, którą zdobywają z upływem czasu, lecz też projektu oraz surowców wykorzystanych do ich realizacji. W tamtych latach szczególnym uznaniem architektów cieszyła się z całą pewnością czerwona cegła, jaka również obecnie uznawana jest za materiał, który dodaje budynkowi niezwykłego stylu. Ale mimo że w sprzedaży znajdziemy rozmaite typy cegły w tym kolorze, nie każda zdaje egzamin tam, gdzie zależy nam na atmosferze w stylu tamtych czasów. Najlepiej postawić wówczas na cegłę retro. Jak jednak jest ona produkowana? Kiedy powinniśmy ją zastosować?

Wytwarzanie cegły retro

Cegła retro bywa wytwarzana różnymi metodami. Najtańsze wersje to produkowane obecnie płytki, które są następnie postarzone. Pamiętajmy przy tym, iż takie cegły nigdy nie będą prezentować się dokładnie tak, jak w starych budynkach. Jeśli zatem ważny jest dla nas odpowiedni efekt, wybierzmy płytkę retro produkowaną z surowca pochodzącego z wyburzanych, starych obiektów. Zostaje ona szlifowana, a następnie zabezpieczana przed zagrożeniami, dzięki czemu doskonale się prezentuje, a jednocześnie jest równie wytrzymała jak nowoczesne cegły. Na rynku kupimy rozmaite typy płytki retro, wśród których na pewno znajdziemy te, które będą pasowały do stylu konkretnego domu.

Gdzie stosuje się cegłę retro?

Jak nietrudno się domyślić, cegła retro nie może być wykorzystywana jako podstawowy materiał. Świetnie sprawdza się zaś jako materiał dekoracyjny, jaki nadaje pomieszczeniu wspomnianego stylu. Właśnie z tego względu nierzadko są stosowane w loftach – mieszkaniach urządzonych w obiektach wykorzystywanych przed laty przez fabryki. Cegła retro zdaje egzamin oczywiście również w pozostałych budynkach, świetnie wyglądając tak w kuchni, jak i przedpokoju lub salonie.