Usługi branży budowlanej

Wydajny system nawierzchni kortów tenisowych

Twarde korty do tenisa to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego typu. Właśnie na nich rozgrywane są takie turnieje jak US Open. Powierzchnia ta jest także lubiana przez zwykłych tenisistów, co jest skutkiem w szczególności dużej szybkości wybicia piłeczki oraz niezbyt wysokiego odbicia. Nawierzchnia podobnych kortów zwykle robiona jest z żywic akrylowych – zapewnia więc dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz doskonałe parametry gry. Jednym z najczęściej spotykanych systemów nawierzchni do twardych kortów okazuje się Tennislife, który posiada rekomendację Światowej Organizacji Tenisa. Dlaczego dobrze go wybrać?

Korty Tennislife

Jak już wspomnieliśmy, Tennislife to system podłoża dla kortów, którego najważniejszą częścią są żywice akrylowe. Poza tym wykorzystywane są też specjalne pigmenty, które gwarantują dużą wytrzymałość na ścieranie. Żeby jednak ten system był efektywny, powinien być odpowiednio położony – należy oczyścić spodnie warstwy i właściwie zaaplikować akryl. Pewne kwalifikacje są też niezbędne do utrzymania tak wylanej nawierzchni – z tego względu trafionym wyjściem okaże się powierzenie tego doświadczonej firmie.

W jakich miejscach poza kortami spotkamy Tennislife?

Należy przy tym wspomnieć, iż korty to nie jedyne obiekty, gdzie możemy zaobserwować Tennislife. Ze względu na swoje parametry system ten jest wykorzystywany jest również na boiskach do koszykówki. Świetnie sprawdza się również jako podłoże kortów do pozostałych gier z rakietami i innych obiektów sportowych.