Usługi branży budowlanej

W jakich dzielnicach mieszkania w Katowicach są najdroższe

Rynek mieszkań w Katowicach i pozostałych miastach Górnego Śląska jest trochę odmienny od innych miejsc kraju. W odróżnieniu od nich, stosunkowo mało klientów jest zainteresowana mieszkaniami z pierwszej ręki. Bardzo chętnie wybierane są zaś nieruchomości z drugiej ręki. Rzadko także składane są wnioski o dofinansowanie kupna mieszkania, co także odróżnia ten region wśród pozostałych. Jak więc wygląda rynek nieruchomości w tym regionie? Jakie mieszkania w Katowicach szczycą się największym zainteresowaniem?

Czemu mieszkania w Katowicach z rynku wtórnego są tak chętnie kupowane?

Jak już wspomnieliśmy, największym zainteresowaniem cieszą się w Katowicach mieszkania z rynku wtórnego. Jak łatwo stwierdzić, powodem takiej sytuacji okazują się względy finansowe – lokal z drugiej ręki kosztuje nawet dwa razy mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez dewelopera. Rzecz jasna mowa o mieszkaniach w tych samych częściach miasta, o podobnej powierzchni.

Mieszkania w Katowicach – gdzie znaleźć?

Na rynku lokali z drugiej ręki najwięcej anonsów dotyczy przede wszystkim Bogucic czy Piotrowic. Najmniej wydamy na lokal na Szopienicach, na których cena jednego metra oscyluje wokół dwóch i pół tysiąca złotych. Najbardziej kosztowne okazują się natomiast Brynowo oraz Dąb, na których ceny przekraczają nieraz 5000 zł za jeden metr. Szczególnie sporo deweloperskich lokali buduje się zaś w pobliżu ulicy Mikołowskiej i Doliny Pięciu Stawów.

Ogłoszenia mieszkań w Katowicach zainteresowani wyszukują na najróżniejsze sposoby. Najlepszą droga okaże się na pewno wejście do internetu, ponieważ to w aplikacjach dostępnych w internecie czeka na nas najwięcej anonsów kupna-sprzedaży.