Usługi branży budowlanej

Uchroń się przed wodą – izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to kluczowy element każdej nieruchomości. Już w trakcie budowy trzeba zadbać o to, aby konstrukcja była wytrzymała. Służy do tego izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Przekonajmy się zatem dlaczego warto w nią zainwestować.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroni przed pojawieniem się grzybów i pleśni

Czynniki atmosferyczne mają duży wpływ na konstrukcję nieruchomości. Niekorzystne skutki wywołuje zwłaszcza oddziaływanie wody, co może być przyczyną szybkiej utraty ciepła. Zawilgocone fundamenty sprawiają, że rośnie współczynnik przepuszczalności cieplej nieruchomości, a tym samym ogrzewanie staje się kosztowne. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów jest najczęściej wykorzystywaną formą hydroizolacji zabezpieczającą nieruchomość przed niszczącym wpływem wód gruntowych oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Wykorzystuje się ją tak przy nieruchomościach użytkowych, jak i komercyjnych. Budowę osłania się za pomocą rozmaitych sposobów izolacji. Ciężką izolację stosuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Z kolei o wiele częściej używana jest izolacja przeciwwilgociowa, pomagająca ochronić podstawę budynku przed wodą opadową.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zadbaj o kąty, załamania i łączenia ścian

Istnieją różne techniki izolacji – od wewnątrz i na zewnątrz. Wykorzystuje się do tego przeróżne materiały budowlane, takie jak roztwory bitumiczne, folie płaskie, masy asfaltowo-żywiczne oraz dyspersje akrylowe. Pamiętajmy, że profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów opiera się na wykonaniu oddzielnych schematów dla newralgicznych części jak na przykład narożniki, załamania czy zespojenie ścian. Dlatego prace warto zlecić specjalistom o ustalonej pozycji na rynku – tylko wówczas będziemy pewni, że nieruchomość jest profesjonalnie zakonserwowana przed działaniem wilgoci.