Usługi branży budowlanej

Sposoby fugowania klinkieru

Klinkier cieszy się ogromną popularnością wśród deweloperów. To zainteresowanie owym materiałem nie może jednak dziwić. Klinkier bowiem świetnie się prezentuje, a proces jego wytwarzania powoduje, że nie straszne są mu woda, grzyby oraz pęknięcia. Aby jednak elewacja z tego surowca wytrzymała kilkadziesiąt lat, powinniśmy właściwie ją zamontować. Źródłem największych trudności jest zazwyczaj fugowanie klinkieru – nie zaszkodzi zatem napisać, jak zrobić to bezbłędnie.

Do fugowania klinkieru zastosuj dobrą spoinę

Płytki klinkierowe potrzebują zwykle solidniejszego spoiwa niż inne produkty ceramiczne. Z tej przyczyny wybierając na wykonaną z nich elewację, powinniśmy zawczasu kupić właściwą fugę. Aby fugowanie klinkieru przyniosło oczekiwane rezultaty, należy sięgnąć po fugę dedykowaną do takich zastosowań. Produkty tego typu na pewno kupimy w sklepach budowlanych, a zróżnicowanie cenowe to gwarancja, że bez względu na wszystko dopasujemy spoinę, która spełni nasze potrzeby oraz nie nadwyręży budżetu.

Fugowanie klinkieru – jak się do tego zabrać?

Trzeba w szczególności pamiętać, że usunięcie suchej zaprawy z powierzchni płytek klinkierowych okazuje się dużo cięższe niż w przypadku pozostałych surowców. Z tego też powodu podczas fugowania klinkieru nie wolno zapominać o spoinie wyciskanej za krawędzie – należy szybko ją usuwać. Niezwykle istotną kwestią jest również wcześniejsze przygotowanie podłoża – nawet nieduże zanieczyszczenia potrafią wszak wpłynąć na przyczepność cegły.