Usługi branży budowlanej

Sklejka szalunkowa na budowie

Więcej o sklejce szalunkowej na https://abcszalunki.pl/kategoria-produktu/sklejka-szalunkowa

Sklejka szalunkowa to element powszechnie stosowany na budowach. Rewelacyjnie zastępuje zwykłe drewno, którego nie można wykorzystać do wszystkich prac, a także niepotrzebne winduje wydatki. Zobaczmy z jakich matariałów jest ona wykonana i dlaczego tak często się ją stosuje.

Sklejka szalunkowa – odporna na urazy mechaniczne oraz różnice temperatur

Sklejka szalunkowa pozyskiwana jest z rozmaitych odmian drzewa, ma dużą liczbę warstw, odznacza się świetną wodoszczelnością. Do jej produkcji najczęściej używa się sosnę, brzozę oraz drzewa zagraniczne, na przykład eliotis. Jest bardzo elastyczna, a jej właściwości są ulepszone poprzez wykorzystanie specjalnych filmów fenylowych. Sklejka szalunkowa sprawdza się również w kryzysowych sytuacjach – przy narażeniu na urazy zewnętrzne oraz różnice temperatur uderzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę – dzięki wykorzystaniu kilkunastu powłok. Powłoczki forniru przecinają pod kątem 90 stopni, budując wytrzymałą strukturę. Wyróżniamy dużo rodzajów sklejki szalunkowej, w zależności od sposobu klejenia (np. wodoodporna, szlifowana), położenia powłok lub typu drewna. Nie zapominajmy, że nie każda sklejka posłuży w ekstremalnych warunkach, dlatego należy dobrze dopasować jej formę.

Sklejka szalunkowa – wspomaga system tzw. lanego betonu

Sklejka szalunkowa jest komponentem wspierającym system tzw. lanego betonu. Sprawdza się przy budowie fundamentów, sufitów oraz hal. Używana do tworzenia systemów szkieletowych, jest elementem występującym powszechnie. Istnieje możliwość jej kilkukrotnego zastosowania, co wiąże się z wymiernymi oszczędnościami. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia każdego przedsiębiorstwa budowlanego. Warto zauważyć, że nie musimy mieć własnych materiałów, ponieważ w Polsce działają przedsiębiorstwa specjalizujące się w dzierżawie sklejki szalunkowej. Bez problemu możemy więc bez trudu uzyskać profesjonalne elementy budowlane.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]