Usługi branży budowlanej

Projekty domów szkieletowych – wygodne i szybkie w realizacji

Jeżeli poszukujesz szczegółowych wiadomości dotyczących wykonania projektów domów szkieletowych, skieruj się na barteksitarski.pl

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, zbudowane są na szkielecie. Jest on wykonany z drewna i składa się ze bali oddalonych nawzajem o mniej więcej 0,5 m. Drewno musi uprzednio rzecz jasna być właściwie oporządzone – stosuje się w tym celu preparaty przeciwko owadom, antypleśniowe i przeciwwilgociowe. Zazwyczaj wykorzystywanym drewnem jest świerk, który przed zamontowaniem musi być dokładnie sezonowany i cięty ze wszystkich stron. Do szkieletu mocowane są deski, a między nimi znajdują się niepalne materiały termoizolacyjne – jak między innymi wełna mineralna. Czemu więc warto postawić na projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy wyborze projektanta?

Projekty domów szkieletowych – zalety

Ci, dla których najważniejszy jest termin wzniesienia, z pewnością będą zadowoleni z faktu, że projekty domów szkieletowych zapewniają jej łatwe sfinalizowanie. Zwykle są one wszak budowane zaledwie w trzy miesiące, a poza fundamentami prace nie będą uzależnione od czynników pogodowych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy także pewność, że do ogrzewania budynku nie będzie niezbędna spora ilość ciepła, a to w połączeniu z ich trwałością powoduje, że ceny eksploatacji są stosunkowo małe. Dobrze wiedzieć także o tym, iż wykonane z drewna domy szkieletowe są w stu procentach przyjazne dla środowiska.

Szukamy projektów domów szkieletowych

Podczas poszukiwań architekta najważniejsze okażą się z pewnością projekty domów szkieletowych, jakie wykonał wcześniej. Aby sprawdzić, czy jego sposób projektowania nam się podoba, należy tylko wejść na jego stronę i przejrzeć jego uprzednie prace, a jeśli przypadną nam one do gustu – umówić się z autorem, celem ustalenia dalszych szczegółów projektu. Nie należy zaś sugerować się wyłącznie ceną wzniesienia domu – to bowiem wydatek na kilka pokoleń.

Siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]