Usługi branży budowlanej

Pręty i wałki nierdzewne

Jeśli chcesz nabyć wałek nierdzewny, koniecznie sprawdź metal-e.pl

W architekturze szczególnie istotna jest solidność stosowanych materiałów. Właśnie dlatego budowlańcy tak często sięgają po stal nierdzewną – jest to wszak materiał bardzo solidny, a jednocześnie dość lekki. Ogromne znaczenie mają też jej walory wizualne – domieszka chromu sprawia, iż doskonale zdaje też egzamin jako surowiec do elementów dekoracyjnych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się rozmaite elementy, jednak najczęściej spotykane są pręty. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak ceniony w budownictwie? Do jakich celów służą podobne elementy?

Atuty wałka nierdzewnego

Jak już wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez architektów przede wszystkim ze względu na jego solidność. Wytwarzany jest z dodatkiem chromu, co sprawia, iż nie rdzewieje także przy stałym kontakcie z opadami. Poza tym większość produktów tego typu jest wytrzymała na działanie żrących substancji, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również w najcięższych warunkach.

Gdzie stosuje się wałki nierdzewne?

Ze względu na ogromną wytrzymałość, wałek nierdzewny spotykany jest w najróżniejszych konstrukcjach. Wałki tego typu najczęściej stosowane są w architekturze, ale zastosowanie tych produktów nie sprowadza się tylko do tego. Są wykorzystywane również w samochodach, stolarce meblowej i innych sektorach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny są również cenione przez specjalistów hydrotechniki – styczność z wodą nie przyspiesza wszak ich korozji.

Siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]