Usługi branży budowlanej

Nowoczesna stolarka okienna

Szczelne okna to podstawa każdego domu lub mieszkania. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na montaż stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przewyższa okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Sprawdziliśmy to!

Stolarka okienna – niższe koszty ogrzewania

Nowoczesne okna drewniane wyglądają bardzo stylowo, a do tego mają także świetne parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej, co zdecydowanie obniża koszty ogrzewania budynku. Takie okna znakomicie wyciszają wszelkie hałasy z zewnątrz, jak również nadają się do zamontowania na dużych powierzchniach. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Specjaliści wyliczają, że odpowiednio konserwowane okna mogą przetrwać w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – połączenie tradycji z nowoczesnością

Przedsiębiorstwa oferujące stolarkę okienną proponują współcześnie bardzo duży zakres asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, a także wiele innych modeli, które służą komfortowi użytkowników. Co więcej, można także zdecydować się na montaż specjalnych szyb – antywłamaniowych oraz refleksyjnych, które poprawiają bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. sosnę, modrzew czy gatunki egzotyczne – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz wybrać modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do wiekowych budynków i jest w nich często stosowana.