Usługi branży budowlanej

Nagła awaria dachu? Użyj uszczelniaczy dekarskich

Solidny dach jest niezbędnym elementem bezpiecznej nieruchomości. Do remontowania jego powierzchni stosuje się profesjonalne uszczelniacze dekarskie. Przekonajmy się kiedy się sprawdzają i jakie mają właściwości.

W jakich sytuacjach stosujemy uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się na ogół podczas remontu wieloletniego dachu, który ma poważne uszkodzenia w powierzchni. Używa się ich też do uszczelniania cieknących rynien, rekonstrukcji elementów okien dachowych, jak również do tzw. łączenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem tymczasowym, stosowanym w przypadku uszkodzenia dachu oraz trwale spajającym konstrukcję w całość. Co ciekawe można ich używać nawet przy nagłym załamaniu pogody (silna wichura, obfity deszcz), bo są nieprzepuszczające wody. Ich niezawodność zapewniają odpowiednio opracowane składniki i lata badań.

Najważniejsze cechy uszczelniaczy dekarskich

Uszczelniacze dekarskie charakteryzują się rewelacyjną przyczepnością do rozlicznych rodzajów pokryć dachowych, na przykład takich jak papa, stal, szkło. Posiadają właściwości uszczelniające i klejące. Występują w formie miękkiej mazi lub profesjonalnej szpachli na bazie kauczuku, co w rezultacie pozwala uzyskać nieprzemakalną strukturę. Uszczelniacze dadzą sobie radę w najbardziej ekstremalnych warunkach atmosferycznych, opierają się naciskowi cieczy czy wysokiej temperatury. W sprzedaży wyszukamy mnóstwo zróżnicowanych barw uszczelniaczy dekarskich, a także uszczelniacze zupełnie przezroczyste, które można pociągnąć farbą na jakikolwiek kolor.