Usługi branży budowlanej

Monter budowy – podstawowe informacje

Na http://tinyurl.com/h3rksws znajdziesz montera budowy na miarę swoich potrzeb

Monter budowy to odpowiednio przygotowany specjalista, od którego zależy bezpieczeństwo wielu osób. Jakie prace wykonuje monter i jakimi uprawnieniami musi się legitymować?

Monter budowy – stosowne przepisy normatywne

Polskie prawo określa kwalifikacje jakimi musi legitymować się monter budowy. Akty wykonawcze Ministra Gospodarki związane z BHP na budowie mówią o tym, że monter budowy musi uczestniczyć w odpowiednim szkoleniu z eksploatacji maszyn i zasad BHP oraz pozytywnie zaliczyć sprawdzian wiedzy. Następnie otrzymuje się świadectwo oraz wpis do książki operatora. Dodatkowo monterzy budowy są zobligowani przez rozporządzenie ministra infrastruktury do używania urządzeń zabezpieczających przed upadkiem. Również asystent montera musi przejść odpowiednie przeszkolenie, wykazywać się dobrym zdrowiem, nosić specjalne rękawice i kask. Dzięki temu można zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracowników.

Monter budowy – demontowanie konstrukcji i naprawa komponentów

Monter ustawia tymczasowe konstrukcje na budowie – to właśnie one ułatwiają wykonanie wszelkich prac. Do zadań montera należy między innymi nitowanie komponentów rusztowań stalowych, wykonanych z żelbetu, drewnianych, zabezpieczanie antykorozyjne stalowych elementów, montaż zgodnie z planem roboczym, a także demontaż konstrukcji i modernizowanie wszystkich komponentów. Rusztowania montuje się na zewnątrz i środku budynku, na mostach, kominach, czyli praca ta wymaga ogromnej wydolności fizycznej. Prace wykonuje się na podstawie pisemnej instrukcji, dlatego bardzo istotne jest, żeby osoba zajmująca się tym posiadała techniczne uprawnienia. Ważne jest także wieloletnia praktyka zawodowa. Chcesz mieć pewność, że konstrukcje są wykonane fachowo? Zaufaj zewnętrznemu podmiotowi, który zatrudnia doświadczonych specjalistów.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]