Usługi branży budowlanej

Mieszkania inwestycyjne – jak zarobić na nieruchomości?

Kredyt hipoteczny jest w Polsce niezwykle popularny. Większość osób jednak bierze go jednak, aby mieć swoje cztery kąty.

Tylko nieliczni kupują mieszkania inwestycyjne. Dzisiaj postaramy się wytłumaczyć, czym one są.

Mieszkania inwestycyjne – podstawowa koncepcja

Tradycyjny model wygląda następująco:

  1. Para stara się o umowę o pracę na czas nieokreślony (łatwiej zdobyć kredyt)
  2. Bierze ślub, bo to znacznie ułatwia formalności
  3. Odkłada pieniądze na wkład własny
  4. Latami ciężko pracuje, aby zauważalne części swoich pensji przekazywać bankowi

Mieszkania inwestycyjne operują według zupełnie innego schematu. Oczywiście, aby je nabyć, również trzeba wyrobić sobie zdolność kredytową. Wkład własny też jest konieczny.

Jeśli jednak dobrze to rozegramy, kredyt może spłacać się właściwie sam. Tego typu lokale kupuje się bowiem, aby niemal natychmiast je wynająć.

Kiedy zdecydujemy się oddać mieszkanie stałym lokatorom, odstępne swobodnie może pokrywać koszty raty. W wypadku wynajmu krótkoterminowego możemy nawet uzyskać wpływy, które ją przekraczają.

Mieszkania inwestycyjne – kto powinien się nimi interesować?

Mieszkania inwestycyjne to dosyć bezpieczna forma lokowania swoich pieniędzy. Na rynku nieruchomości nagłe zmiany cen zdarzają się niezwykle rzadko. W odróżnieniu od inwestowania na giełdzie czy w kryptowaluty nie ma więc możliwości, że stracimy fundusze ze względu na nagłe zmiany na rynku.

Jednocześnie jednak, lokale pod wynajem powinny kupować osoby, które mają ustabilizowaną sytuację finansową i mieszkaniową. Jeśli już masz spłacone mieszkanie i odłożone pieniądze, warto kupić drugie, aby z czasem zaczęło generować zyski.

W mieszkania w teorii może zainwestować każdy. Praktycznie rzecz biorąc, zdecydowanie łatwiej będzie osobom, które znają się na budownictwie i wykończeniówce. Przystępne ceny zazwyczaj uzyskamy za mieszkania, które są do gruntownego remontu. Jeśli potrafimy tynkować i tapetować, o wiele łatwiej będzie nam doprowadzić je do stanu użyteczności.

Jeśli jesteśmy w stanie samodzielnie wymienić okna i naprawić gniazdka, zaoszczędzimy krocie na robocie fachowców.