Usługi branży budowlanej

Klinkierowe płytki elewacyjne

Coraz częściej na elewacjach polskich budynków możemy zauważyć płytki klinkierowe. Nie może to jednak dziwić – szczególnie, kiedy przypomnimy sobie najważniejsze zalety takiego materiału. Jak pokazuje doświadczenie mieszkańców domów, którzy zdecydowali się na taki krok, płytki z opisywanego materiału są zarówno mało kosztowne i wytrzymałe, ale też niezwykle łatwe w czyszczeniu.

Czemu powinniśmy wybrać płytki klinkierowe?

Płytki klinkierowe niemal zawsze okazują się bardziej wytrzymałe niż pozostałe surowce stosowane na ścianach zewnętrznych obiektów – szczególnie, kiedy chodzi o deski. Zazwyczaj są również dużo mniej kosztowne, co niewątpliwie docenią klienci z ograniczonym budżetem.

Utrzymanie płytek klinkierowych

Kolejną dobrą stroną płytek klinkierowych okazuje się bezproblemowość ich utrzymania – rzadko się brudzą, a regularne czyszczenie ogranicza się wyłącznie do zastosowania normalnej myjki parowej. Nie wymagają również szczególnych działań konserwacyjnych, a to w naszym klimacie jest szczególnie ważne.

ABC wyboru płytek klinkierowych

Nie zapominajmy, iż płytki klinkierowe dostępne są w rozmaitych wersjach, jednak nie wszystkie są stworzone do stosowania na dworze – jeśli więc zamierzamy położyć je na elewacji, koniecznie dowiedzmy się, jakie jest ich przeznaczenie. Produkty tego rodzaju dostępne są również w wersjach podłogowych i ściennych, zaś te drugie mają nieco wyższą podatność na pęknięcia.

Jak montować płytki klinkierowe?

Ściana, na jakiej ułożone będą płytki klinkierowe musi być prosta i pozbawiona wad. Niezwykle ważne okaże się także jej odtłuszczenie i zastosowanie właściwego, zapewniającego wytrzymałość połączenia, kleju.