Usługi branży budowlanej

Kątowniki nierdzewne

Więcej informacji o kątownikach nierdzewnych

Kątowniki to jedne z najistotniejszych produktów metalurgicznych. Znajdują mnóstwo zastosowań – są wykorzystywane na placach budów, w czasie prac konserwatorskich lub w warsztatach miłośników majsterkowania. Żeby jednak zaspokoiły nasze oczekiwania, powinny być wytrzymałe oraz jak najlżejsze. Te parametry powodują, iż konstrukcja wykonana z kątowników nie przewróci się i bez trudu zniesie wszystkie wibracje. Jak więc rozpoznać, czy dany kątownik będzie właściwy? W jakich miejscach można ich użyć?

Solidne kątowniki nierdzewne

Najlepszym materiałem do wyrobu kątowników jest stal nierdzewna. Dlaczego najlepiej wybrać właśnie kątowniki nierdzewne? W szczególności z uwagi na wytrzymałość charakteryzującą ten materiał – wytrzymają dłużej od elementów wykonanych z pozostałych stali. Jest tak dlatego, iż nie korodują, więc także po latach zachowują swoje parametry. Kątowniki nierdzewne cechują się także niewielką rozszerzalnością pod wpływem temperatury, co zwiększa komfort ich eksploatacji podczas skwarów lub chłodów.

Kiedy wykorzystuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne są naprawdę funkcjonalne. Wykorzystuje się je w budownictwie, gdzie są kluczową częścią okien i balustrad. Profile i kątowniki nierdzewne są także używane do wyrobu wsporników elewacji. Oprócz tego z uwagi na fakt, że są wytrzymałe, stosuje się je przy wznoszeniu scen oraz wież, a poza tym konstrukcji hal namiotowych. Odpowiednie kątowniki możemy także wykorzystać do podwieszania regałów – stworzone do tego modele często posiadają ciekawe dekoracje.

Siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]