Usługi branży budowlanej

Jak znaleźć bezpieczne rusztowania?

Rusztowania to nieodłączne elementów wyposażenia ekip remontowych. Umożliwiają bezproblemowe dotarcie do najwyżej ulokowanych kondygnacji budynków, nie sprowadzając zarazem niebezpieczeństwa dla pracujących na wysokości ludzi. Dzięki rusztowaniom renowacje wiekowych kościołów, domów mieszkalnych czy biurowców są znacznie prostsze niż kiedyś. Rusztowania są także wykorzystywane przez firmy parające się czyszczeniem szyb oraz naprawami linii wysokiego napięcia. Spotykane są również w przemyśle chemicznym. Oprócz rusztowań stacjonarnych dostępne są też rusztowania jezdne – przydatne szczególnie przy pracach, które obejmują spore budynki.

Z czego wykonuje się rusztowania?

Dawniej rusztowania wykonywane były zwłaszcza z drewna. Tego rodzaju konstrukcje były co prawna lekkie, jednak niezbyt wytrzymałe, co powodowało, iż przy skończonym remoncie niezbędne były przynajmniej drobne poprawki. Do teraz w Azji rusztowania robi się z pni bambusa. Obecnie najczęściej wykorzystywanym rodzajem rusztowań okazują się konstrukcje wyprodukowane ze stali, bo jest materiałem solidnym, a jednocześnie dość łatwym w przenoszeniu. Jeszcze lżejsze jest aluminium, a te stosuje się w szczególności do wykonywania rusztowań przesuwanych, które muszą być jak najlżejsze.

Jaka firma wypożyczy rusztowania?

Ze względu na bezpieczeństwo ludzi pracujących na rusztowaniach, bardzo ważne będzie to, od jakiej firmy je wypożyczymy. Należy wybierać przede wszystkim ekipy ze świetną opinią oraz polecane przez innych klientów. Dowiedzmy się również, czy interesująca nas ekipa oferuje oprócz tego montaż i demontaż rusztowań – jest to bowiem zadanie, do jakiego niezbędne są odpowiednie kwalifikacje, a musimy pamiętać, iż bezpośrednio rzutuje to na ochronę przebywających na wysokości osób. Koszty wynajmu rusztowań są naprawdę zróżnicowane i wynikają z czasu wynajmu, metrażu rusztowań oraz innych rzeczy.