Usługi branży budowlanej

Izolacje przeciwwodne – kiedy je stosować?

Wilgoć jest znacznym niebezpieczeństwem dla naszego budynku. Z tego powodu tak istotne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, bo ta zabezpieczy go przed niekorzystnym wpływem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych sytuacjach wystarczające będą izolacje lekkie, jednak kiedy budynek wybudowany będzie na gruncie bez ujścia wody opadowej, potrzebne będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie zaleca się też, jeżeli dom zlokalizowany jest na terenie niżej lustra wody. Ważne jest, aby woda nie niszczyła obiektu wskutek naporu na jego fundamenty. Jakie jednak rodzaje izolacji przeciwwodnych są dostępne? I wreszcie – komu zlecić zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Izolacje przeciwwodne – jakie wyróżniamy ich typy?

Rozpoznajemy trzy typy izolacji przeciwwodnych. Jeden rodzaj to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, gdy nie notuje się dużego niebezpieczeństwa ze strony wody. Kiedy jednak woda jest poważnym kłopotem, powinniśmy postawić na któryś z 2 pozostałych rodzajów izolacji. Średnie wykonuje się zazwyczaj na terenach z gruntem zwartym, bo tam często zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są zaś stosowane na terenach, na których panuje wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się powodzi – takie izolacje powinny charakteryzować się wysoką odpornością oraz zabezpieczać dom także przed mocno napierającą wodą.

Kto wykona izolacje przeciwwodne

Jak nietrudno się domyślić, jakość izolacji przeciwwodnych wpływa na bezpieczeństwo ludzi znajdujących się w obiekcie. Z tego powodu powinniśmy dobrze rozważyć decyzję co do ekipy, która je założy. O czym więc powinniśmy pamiętać szukając ekipy, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najważniejsze na pewno okażą się kwalifikacje jej specjalistów – warto zatem dowiedzieć się, jak długo świadczy podobne usługi i jak komentują ukończone przez nią realizacje wcześniejsi klienci.