Usługi branży budowlanej

Internetowe wyszukiwarki nieruchomości w Katowicach

Rynek nieruchomości w Katowicach tak jak w pozostałych miastach rośnie bardzo szybko. Od pozostałych miast GOP wyróżnia jednak to, że stosunkowo mało popularne są mieszkania od dewelopera – ludzie z tego miasta znacznie częściej wybierają mieszkania z rynku wtórnego. Z uwagi na fakt, że w aglomeracji katowickiej zamieszkuje wiele osób, warto przejrzeć dokładnie śląski rynek nieruchomości. W Katowicach działa kilkadziesiąt biur pośredników, a zebrane dzięki nim dane okazują się cennym źródłem informacji o upodobaniach ludzi tego obszaru.

Najchętniej wybierane nieruchomości w Katowicach

Z uwagi na dużą liczbę mieszkańców, najczęściej wybierane nieruchomości w Katowicach to oczywiście mieszkania – szczególnie te z drugiej ręki. Kiedy chodzi o lokale użytkowe, największym uznaniem cieszą się te znajdujące się w centrum miasta i osiedlach z największą populacją. Ceny jednego metra zwykłego lokalu z rynku wtórnego oscylują w granicach 3,5 tysiąca zł, natomiast nowego – około 5.

Nieruchomości w Katowicach – gdzie je znaleźć?

Do niedawna osoby zamierzające sprzedać lub nabyć nieruchomości w Katowicach wybierały przede wszystkim na usługi specjalistycznych biur. Dziś zwykle wchodzą do internetu, gdzie funkcjonują strony, na których można umieścić ogłoszenia na temat nieruchomości w Katowicach. Ich dobrą stroną jest zarówno duża liczba ofert, jak i funkcjonalność – odpowiednie dla nas anonse wyszukamy z ich użyciem bez żadnych trudności.