Usługi branży budowlanej

Innowacyjne technologie nawierzchnioizolacji

Przed rozpoczęciem zimy nie należy zapominać o konserwacji dachu. Źle utrzymany dach potrafi okazać się przyczyną sporych trudności w sezonie zimowym – przepuszcza wodę i powoduje znaczne straty temperatur. Na szczęście uszczelnienie poszycia przed zimą nie sprawi obecnie nam żadnych kłopotów – w sklepach znajdziemy wszak nowoczesne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin także w najcięższych sytuacjach. Jakie to wyroby? Jak znaleźć nawierzchnioizolacje odpowiednie do konkretnych potrzeb? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Uzupełniające nawierzchnioizolacje

Czasem duża konserwacja poszycia nie jest niezbędna – wystarczy tylko załatanie ubytków, które powstały wskutek działania zjawisk atmosferycznych. Warto wtedy sięgnąć po nawierzchnioizolacje syntetyczne, które świetnie nadają się do uzupełniania wszelkiego typu szczelin czy pęknięć. Takie preparaty sprawdzą się również przy konserwacji połączeń przy świetlikach lub wlotach wentylacyjnych. Ich atutem będzie w szczególności prostota aplikacji oraz wytrzymałość – świetnie wytrzymują wilgoć czy chłody.

Które nawierzchnioizolacje wybrać do dużego remontu poszycia?

W sytuacjach, kiedy jedynym wyjściem będzie położenie nowego dachu, warto wybrać specjalne preparaty asfaltowe. Wiele z nich nie wymaga nakładania na ciepło, co znacznie upraszcza nam zadanie. Znajdziemy wśród nich nawierzchnioizolację odporne na wodę oraz promienie słoneczne – przez to chronią mieszkanie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i zapewniają jego lokatorom stuprocentową ochronę.