Usługi branży budowlanej

Drewno merbau – do domu i gabinetu

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w drewno merbau

Merbau to oryginalny gatunek drewna, który doskonale wpisuje się we współczesne wzornictwo – zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach komercyjnych. Jakie są jego walory użytkowe? Sprawdźmy dlaczego warto zainwestować w tę szlachetną odmianę drewna.

Drewno merbau – w przestrzeni publicznej

Na drewno merbau składają się dwa rodzaje drzew – I. palembianca Miq i Intsia bijuga (Colebr.) Kuntze. Występują one w klimacie wilgotnym, szczególnie w południowo-wschodniej Azji. Najczęstsze rejony występowania to Wietnam, Półwysep Malajski, stan Sarawak na wyspie Borneo, wyspy Salomona. Szlachetny kolor drewna momentalnie przyciąga wzrok i powoduje, że podłoga nabiera wyjątkowego charakteru. Drewno merbau łączy w sobie odcienie czerwieni, hebanu, koloru kasztanowego, a dodatkowo posiada naturalne zdobienia, które pięknie połyskują w słońcu. Na ciemnej podłodze ewentualne zabrudzenia nie rzucają się tak bardzo w oczy, co jest dodatkowym plusem.

Drewno merbau – odporność na działanie wilgoci oraz termitów

Estetyka to jednak nie wszystko – drewno merbau jest też bardzo funkcjonalne – dlatego cieszy się ogromną popularnością. Przede wszystkim jest bardzo stabilne wymiarowo oraz wyjątkowo wytrzymałe na urazy mechaniczne. Eksperci przekonują, że drewno merbau jest nawet o 30% bardziej wytrzymałe od dębu, dlatego znakomicie warto położyć je w często uczęszczanych pomieszczeniach. Znana jest także jego wytrzymałość na działanie drobnoustrojów oraz owadów – nic dziwnego, że wykorzystywane jest nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno merbau bywa określane jako alai, langgiri, Moluccan iron-wood, maharau czy dowora i sprawdza się na balkonach, co wzmacnia jego walory użytkowe. Chcesz, żeby Twój dom nabrał oryginalnego charakteru? A może zależy Ci na luksusowym designie gabinetu? Drewno merbau to najlepszy wybór!

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]