Usługi branży budowlanej

Dlaczego warto wybrać piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to komponent powszechnie stosowany na budowach. Rozpowszechniony nie tylko jako element ozdobny wewnątrz budynków, ale także na fasadach. Co tak naprawdę przesądza o jego możliwościach? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – wersje kolorystyczne

Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle rozpowszechnionym surowcem wykorzystywanym podczas budowy domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych. Można go nabyć w wielu barwach – od mlecznego, przez szary aż po miedziany. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i rodzajem – wyróżniamy płytki gładkie, pofałdowane, połyskujące, o ciętych krawędziach. Niektóre odmiany piaskowca charakteryzują się wspaniałym połyskiem, dzięki wykorzystaniu domieszek innych skał. Dlatego piaskowiec doskonale pełni funkcję dekoracyjną – w mieszkaniach, na posesjach i jako materiał okładzinowy. Stanowi idealny element na ścieżki ogrodowe, fontanny czy ozdobne podmurówki.

Piaskowiec elewacyjny – odporny na czynniki atmosferyczne

Kluczową cechą piaskowca jest jego ogromna odporność na drażniące czynniki zewnętrzne. Płyty elewacyjne prezentują się znakomicie przez nawet kilkadziesiąt lat. To surowiec pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu wiatru, wzmożonych opadów i będzie stanowić wielki walor dla naszej posesji. W sprzedaży znajdziemy wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i zagranicznych.