Usługi branży budowlanej

Czy wynajem rusztowań jest konieczny?

Rusztowanie to konstrukcja konieczna na każdej budowie. Dzięki niej wznoszą się nowe gmachy, a stare są modernizowane. Przekonajmy się więc, z jakich modułów składają się rusztowania i w jakich przypadkach niezbędne jest ich użycie.

Wynajem rusztowań – jak skonstruowane jest rusztowanie?

Wyróżniamy wiele wariantów rusztowań – np. stojakowe, jezdne, warszawskie, wspornikowe. Zbudowane są one ze stojących elementów, które spajają poziome drążki. Żeby rusztowanie było bezpieczne i jak najlepiej wypełniało swoją rolę, konieczne są również elementy takie jak podstawki śrubowe, złącza obrotowe i wysięgniki. Na takiej konstrukcji można położyć specjalny pomost. Rusztowania konstruowane są z różnorodnych metali, a także mają zróżnicowane przeznaczenie. Przeważnie stosowane są w budownictwie, przy ich użyciu przeprowadzane są na przykład roboty malarskie lub murarskie. Masowo używane są do remontowania budynków – zabytków, filharmonii, bloków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej. Używane są w branży energetycznej, przydają się także do konserwacji wież czy trybun. Części składowe rusztowania wyprodukowane są z aluminium oraz stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – zleć to przeszkolonym osobom

Bezpieczeństwo to najistotniejsza kwestia na podczas budowy. Nie zapominajmy, że określenie „rusztowanie” jest prawnie uregulowane – nakazują to przepisy BHP. Jeśli więc planujemy prace remontowe, najlepiej skorzystać z oferty profesjonalnych przedsiębiorstw, które wynajmują rusztowania. Wówczas mamy pewność, że struktura będzie stabilna oraz bezpieczna. Prace powinna wykonywać osoba odpowiednio przeszkolona. W Polsce istnieją firmy wypożyczające, składające i rozbierające rusztowania. Cennik usługi jest ustalany indywidualnie i zależy od ilości modułów, czasu wynajmu, jak również przeprowadzonych prac montażowych.