Usługi branży budowlanej

Cegła klinkierowa ręcznie formowana

Cegła to jeden z najlepszych materiałów w budownictwie. O jej zaletach można by pisać godzinami – jest dość tania, bardzo wytrzymała oraz zapewnia doskonałą izolację pomieszczeń. Mnóstwo dziś robionych cegieł jest wyrabianych przez maszyny. Znacznie obniża to ich cenę, ale skutkuje to także tym, że wszystkie cegły wyglądają bardzo podobnie. To z kolei nie zawsze podoba się miłośnikom oryginalnych pomysłów – nie powinno zatem dziwić, iż ostatnimi laty zwiększa się zainteresowanie cegłami ręcznie formowanymi.

Cegła ręcznie formowana doskonale wygląda

Powodem, dla którego cegła ręcznie formowana jest tak często kupowana jest przede wszystkim estetyka. Dzięki temu, że każda sztuka została wytworzona przez ludzkie ręce, wszystkie wyglądają całkowicie inaczej, co spodoba się wszystkim, którym na sercu leży niebanalność. Cegły ręcznie formowane są zazwyczaj wytwarzane z gliny lessowej, którą wyróżnia bardziej interesujący odcień niż w przypadku gliny iłowej – od wiśniowego aż po ciemną żółć.

Pozostałe dobre strony cegły ręcznie formowanej

Cegła ręcznie formowana jest poza tym niezwykle wytrzymała – pod tym względem wypada lepiej niż przemysłowo wytwarzane cegły z dolnej półki. Lepiej również izoluje wnętrze domu, gwarantując komfortowe temperatury latem i zimą. Cegła ręcznie formowana to też świetne wyjście wszędzie tam, gdzie dokucza nam duża wilgotność – jest to surowiec naprawdę chłonny, zatem potrafi wchłonąć aż 10% wody z wnętrza. Na koniec należy wspomnieć, iż cegła ręcznie formowana nie jest znacznie kosztowniejsza od produktów produkowanych maszynowo.