Usługi branży budowlanej

Budowa domów z bali – technologia, która przeżywa renesans

Zleć budowę domów z bali

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy takie buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika budowania domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają naprawdę pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. Oznacza to, że domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie popularne też w innych regionach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Stawiając na dom z bali, powinno się zadbać, by zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany prawidłowo, a w czasie użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]