Usługi branży budowlanej

Budowa domów szkieletowych – rozwiązanie oszczędzające czas

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić budowę domów szkieletowych? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na domygoralskie.com

Ostatnio wiele osób stawia na budowę własnego domu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeśli chodzi o dostępne technologie. Dzisiaj sytuacja prezentuje się całkiem inaczej. Na uwagę zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się zwiększającą się popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe takich budynków?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim wykonanym z drewna szkieletem. Jest on wypełniany wewnątrz izolacją termiczną, a od zewnątrz obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku bardzo często wykorzystywane są płyty drewnopochodne, a nawet popularna sklejka. Taki typ wykonania gwarantuje szerokie możliwości, jeżeli chodzi o wykorzystanie materiałów izolacyjnych, a także tych, przy pomocy których wykończyć można elewację domu. Bez przeszkód zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a nawet cegłę klinkierową, która teraz jest wyjątkowo modna, a tym samym cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych zrobiona jest ze słupów, które pełnią rolę pionowych elementów ścian. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak zbudowana konstrukcja często określana jest jako ramowa. Do wzniesienia domów tego rodzaju wykorzystuje się obecnie drewno iglaste, które suszy się komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie może przekraczać osiemnastu procent. W następnej kolejności drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów szkieletowych odbywa się naprawdę błyskawicznie, co jest niewątpliwą zaletą tego typu budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – niezbędna jest pomoc specjalisty

Budowa domów szkieletowych wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. To właśnie dlatego zarówno projekt, jak i sama budowa to zadania, które powinni wykonać specjaliści. Tylko wówczas można być pewnym, że na żadnym z etapów nie będą popełnione poważne błędy mogące odbić się negatywnie na wytrzymałości budynku. Na szczęście obecnie znalezienie takich specjalistów nie nastręcza żadnych problemów.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]