Usługi branży budowlanej

Baseny kąpielowe ogrodowe – basen we własnym ogrodzie

Z całą pewnością podczas wakacyjnych upałów kąpiel w basenie ogrodowym jest prawdziwą przyjemnością. Jeżeli tylko mamy przestrzeń w ogrodzie na wybudowanie w nim basenu, to opłaca się go nabyć nie z tego powodu, że kąpiel w nim będzie nadzwyczaj przyjemna, a dlatego, iż pływanie jest tym ruchu, który daje wiele korzyści. Przede wszystkim należy zaakcentować fakt, iż jest to sport, który może uprawiać każdy i to niezależnie od wieku. Kolejną zaletą pływania jest fakt, iż w czasie pływania są zaangażowane wszystkie mięśnie. Pływają malutkie dzieci, osoby mające za sobą zawał sercaoraz osoby, które zmagają się z problemami ze stawami. Jakie jednak basen ogrodowy wybrać?

Baseny kąpielowe ogrodowe – dla naszych pociech

Dla dzieciaków na ogół wybiera się baseny dmuchane lub płytkie brodziki. Tego rodzaju baseny nazywa się także basenami rozporowymi. Są one naprawdę bezpieczne, a przy tym miękkie, gdyż najczęściej wytwarza się je z gumy bądź z winylu. Wśród tego typu basenów są także baseny mające dużą objętość. Jednak jeśli tylko posiadamy wystarczającą ilość miejsca w ogrodzie, wybudujmy basen na stałe. Wtedy z kąpieli korzystać będzie można kiedy tylko zechcemy, a przed nadejściem zimy nie będzie potrzeby, by go składać.

Baseny kąpielowe ogrodowe naziemne oraz zagłębione

Na niezwykle dużej działce warto zbudować basen naziemny lub zagłębiony. Nieckę obu typów tych basenów wytwarza się z najróżniejszych materiałów. Bardzo dużym uznaniem cieszą się ceramiczne baseny. Są one wyjątkowo wytrzymałe, dostępne w różnych wielkościach i kształtach. Nad basenem zagłębionym lub naziemnym dobrze jest wykonać zadaszenie. Doskonale sprawdzają się te wykonane z płyt poliwęglanowych. Pamiętajmy jednak, iż zamierzenie budowy basenu kąpielowego trzeba obligatoryjnie zgłosić w urzędzie miasta.