Usługi branży budowlanej

Basen w ogrodzie – który będzie najlepszy?

W skwarne dni nierzadko nie mamy możliwości na to, żeby wyruszyć nad rzekę – a wszak kąpiel może dać ulgę od wysokiej temperatury. Dobrym pomysłem czasem okazuje się wyjazd na publiczny basen, jednak nie wszyscy to lubią. Właściciele budynków jednorodzinnych albo działek wypoczynkowych są w stanie wykopać swój basen. To rozwiązanie ma sporo atutów: można pływać w wybranym momencie, nie marnujemy czasu na dotarcie, a co najważniejsze – nie płacimy. O czym więc powinniśmy wiedzieć budując baseny ogrodowe? Co osiągniemy?

Dobre strony basenów w ogrodzie

W basenie ogrodowym możemy nie tylko zrelaksować się po długim, skwarnym popołudniu, ale również zatroszczyć się o swoją kondycję – tym bardziej, że kąpanie się ma mnóstwo zalet. Świetnie wpływa na formę oraz kształtuje mięśnie, a przy tym nie wywołuje nacisku na kręgosłup, a to szczególnie istotne okaże się dla osób zmagających się z dodatkowymi kilogramami czy chorobami reumatycznymi. Te atuty basenów ogrodowych będą naszym udziałem rzecz jasna tylko wtedy, gdy odpowiednio o niego zadbamy. Należy stosować specjalistyczne preparaty, które oczyszczą wodę, unormują jej kwasowość, a także zawiążą mikroskopijne zanieczyszczenia.

Baseny ogrodowe – bezproblemowa budowa

Budowa basenu okaże się znacznie łatwiejsza, jeśli zastosujemy w tym celu odpowiednie niecki. Produkuje je między innymi marka Compass Ceramic Pools, której baseny ogrodowe wykonane są z lekkiego karbonu, uzbrojonego ceramicznym rdzeniem. Takie niecki basenowe sprzedawane są w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie model spełniający jego oczekiwania.