Turystyka i podróże

Pomysł na urlop – narty w Austrii

Austria to kraj, który urzeka wspaniałymi górskimi pejzażami, możliwością szusowania po świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego spędzania czasu. Planujesz urlop w Austrii? Zobacz, dlaczego warto wybrać ten kraj!

Narty w Austrii – trasy dla niedoświadczonych i zaawansowanych

Jakie są najbardziej popularne kurorty w Austrii, do których przez cały czas przyjeżdżają setki osób spragnionych relaksu na stoku? Na pewno warto pomyśleć o przyjeździe do Shuttdorf, ośrodka zlokalizowanego w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd niedaleko do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz przepięknego jeziora Zeller See. Czekają tutaj na Ciebie wspaniałe możliwości – wyciągi narciarskie, na których możesz potrenować swoje umiejętności, ale również kompleks basenów. Najpopularniejsze kurorty Ziemi Salzburskiej to Radstadt, Zauchensee, a także Flachauwinkl. Każdy miłośnik aktywności fizycznej wybierze coś dla siebie również w rejonie Tyrolu. Na szczególną uwagę zasługuje położona w dolinie Otzal gmina Solden, w której przygotowano trasy przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i wprawionych narciarzy. Czeka tu na Ciebie także wyciąg dla dzieci, karczmy oraz tor saneczkowy.

Narty w Austrii – odwiedź Zamek Rosenberg i inne historyczne miejsca

A może odwiedzisz ośrodek sportowy Nauders, który liczy 50 km tras biegowych. Warto przyjechać tutaj z dziećmi, ze względu na dogodne warunki dla najmłodszych miłośników sportu. Wiele miejscowości w Austrii zapewnia jednak wspaniałe warunki do szusowania na snowboardzie nie tylko zimą. Chcesz sprawdzić inne atrakcje? W okolicy Zell am See będziesz mógł zobaczyć wyścigi psów, a także rozgrywki hokeja na naturalnym lodowisku. Masz ochotę na odpoczynek od stoku? Rewelacyjnym sposobem na urozmaicenie wyjazdu jest odwiedzenie Zamku Rosenberg oraz wielu innych zabytków. Narty w Austrii to znakomity sposób na niezapomniany wyjazd!