Turystyka i podróże

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Szukasz korzystnej oferty skitur? Nie zwlekaj! Skieruj się tu.

Większość osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam zwykle tylko po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Wyczerpujące, ale ogromnie satysfakcjonujące skitury

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego relaksu w górskim domku z drewna i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie dość wyczerpujących, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich nart i butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są z pewnością włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa będzie dopasowana do posiadanych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o pomoc instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]