Tematyka motoryzacyjna Usługi

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Zakup samochodu to znaczny wydatek – z tej przyczyny dla wielu z nas wiąże się z podjęciem poważnych decyzji. Wyjątkowo dużym ryzykiem jest nabycie auta z drugiej ręki – etyczność ich właścicieli niestety w wielu przypadkach bywa na niskim poziomie, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w 100% sprawny, okazuje się mieć „bogatą” historię i sporo usterek. Niestety nie każdy z nas jest w stanie wypatrzyć ewentualne wady przed realizacją transakcji. Sprawdzanie auta przed kupnem warto więc powierzyć profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed zakupem – ujawnianie usterek i wad

Sprawdzenie samochodów używanych jest niezbędne, aby mieć pewność, iż pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak twierdzi jego dotychczasowy właściciel. Najlepiej, jeśli samochód obejrzy doświadczony, zaufany mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedawcą. W szczególności ważne okazuje się to podczas kupna pojazdu od pośrednika lub z komisu. Czasem firmy, by podnieść wyniki sprzedaży, mają skłonność do zatajania informacji o różnorodnych uszkodzeniach i mankamentach, które wpłynęłyby obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed kupnem gwarantuje uniknięcie takich błędów i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – historia pojazdu

Równie znacząca – a może nawet bardziej znacząca – jest historia pojazdu. Idzie tu w szczególności o informacje o ewentualnych stłuczkachz jego udziałem, przebiegu i rejestracji w kartotekach samochodów skradzionych. Na sprawdzenie samochodu pod tym kątem pozwala Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich jest odpłatne, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów gwarantują także dostęp do tej usługi – dzięki niej nie kupimy kradzionego auta i unikniemy wielu innych problemów.