Tematyka motoryzacyjna Usługi

Sprawdzenie historii samochodu – ważny etap zakupów

Nabycie auta używanego zawsze wiąże się z ryzykiem – taki samochód jest naturalnie znacznie tańszy niż pojazd nabyty prosto z salonu, niemniej jednak może skrywać różne wady. Jak wybrać dobre auto i uchronić się przed stratą pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – sprawdzenie historii auta

Co roku tysiące Polaków postanawia o kupnie samochodu na rynku wtórnym, co daje oszczędność nawet do kilku tysięcy złotych w porównaniu do wozów pochodzących z salonów. Zakupy tego rodzaju bywają nieudane – zdarza się, że rzeczywisty stan techniczny auta jest zatajony przez sprzedawcę, a ukryte wady wychodzą na jaw już po zatwierdzeniu umowy. Jak zabezpieczyć się przed takimi przypadkami i znaleźć auto na miarę naszych oczekiwań? Przed transakcją ważne jest dogłębne zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu mamy szansę dowiedzieć się, kto był posiadaczem auta, znaleźć dane o przywłaszczeniach pojazdu, jego możliwych kolizjach, jak również wadach. Powinno się również zdiagnozować stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego urządzenia – demaskuje to zatajone wady.

Inspekcje samochodów przed zakupem – jak przebiegają?

Nie wiesz, co należy sprawdzić podczas kupna pojazdu z drugiej ręki? A może nie masz możliwości samodzielnego przejrzenia kondycji samochodu? W ustrzeżeniu się przykrych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą przeprowadzą wykwalifikowane firmy. Podmioty o tym profilu działalności mają w dyspozycji specjalistyczne instrumenty do diagnostyki, które służą m.in. do badania warstwy lakieru. Pracownicy firmy przyjeżdżają do punktu, w którym znajduje się auto, weryfikują VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po ukończonych oględzinach przygotowują wszechstronne sprawozdanie dotyczące stanu auta wraz z jego zdjęciami.