Tematyka motoryzacyjna

Lampy do Audi – oryginalne czy zamienniki?

Samochody Audi to dla wielu kierowców synonim niezawodności i ekskluzywności. Jak każdy samochód nie są jednak niezniszczalne, a ich kierowca prędzej czy później będzie zmuszony usunąć pewne usterki. Elementem, który najczęściej psuje się w samochodach Audi są reflektory – jednak na rynku znajdziemy wiele wersji tych elementów, wśród których są zarówno fabryczne części, jak światła pozostałych marek, ale całkowicie zgodne z technologiami używanymi w autach Audi. Które lampy najlepiej zdadzą egzamin?

Lampy Audi – zamienniki

Wielu właścicieli samochodów stawia na lampy Audi produkowane przez inne marki. Wybór takich podzespołów ma wiele zalet. W szczególności warto wspomnieć o cenie, która przy zakupie zamienników może okazać się nawet dwukrotnie niższa. Zamienne lampy Audi zwykle nie odbiegają solidnością od podzespołów oryginalnych – o ile oczywiście mają niezbędne do stosowania na ulicach Starego Kontynentu homologacje. Miłośnicy tuningu aut cenią również fakt, iż wśród nich możemy wyszukać produkty przystosowane do pojazdów Audi, jednak wyglądające zupełnie odmiennie niż fabrycznie montowane lampy Audi.

Lampy Audi – fabryczne modele

Poza tym w sklepach dostępne są też oryginalne lampy Audi. Ich kupno może okazać się niezbędne, by nie stracić prawa do reklamacji auta. Niektórzy właściciele samochodów skupiają się także na tym, aby ich pojazdy były całkowicie oryginalne – dla nich zakup takich lamp Audi to jedyne wyjście.