Tematyka motoryzacyjna

Kiedy warto zregenerować lampy w VW?

Auta Volkswagen mają najlepszą opinię u kierowców, ale także w nich zdarzają się różne usterki. Najczęściej na szczęście dotykają niewielkich części – na przykład lamp. Ich usunięcie nie sprawi żadnych trudności – kierowcy doświadczeni w serwisowaniu samochodów poradzą sobie z nimi bez pomocy fachowców, inni mają szansę skorzystać z usług świadczonych przez serwisy samochodowe. Co zatem robić, kiedy zepsują się lampy w VW? W jakich przypadkach warto je serwisować, a kiedy z kolei lepszym rozwiązaniem okaże się zakup nowych? Jak wybrać odpowiednie lampy do VW?

Naprawa lamp w VW

W starszych egzemplarzach lub przy małych usterkach najlepszym pomysłem okaże się na pewno regeneracja lamp w VW. Nierzadko musimy jedynie wyczyścić odbłyśniki i osłony reflektorów. Badania dowodzą również, iż sporo problemów z reflektorami w autach niemieckiego producenta jest wynikiem ich złego ustawienia. W takich sytuacjach najlepiej udać się do stacji diagnostycznej, gdzie ekspert właściwie je wyreguluje. Niekiedy niezbędna będzie też interwencja elektronika – awarii układu elektrycznego nie należy likwidować nie mając wystarczających umiejętności.

Lampy w VW – jakie kupić?

Zdarza się jednak, że jedynym wyjściem okazuje się zakup nowych lamp do VW. Klienci, którzy wolą, by ich auta były złożone w 100% z fabrycznych elementów, zrobią słusznie, wybierając oryginalne oświetlenie. Ich kupno to jednak duży wydatek – dlatego też klienci z mniej zasobnym portfelem powinni zakupić któreś z mniej kosztownych zamienników. Ich jakość zazwyczaj nie różni się od lamp oryginałów, a zapłacimy za nie aż dwa razy mniej.