Tematyka motoryzacyjna

Co zrobić by lampy samochodowe służyły dłużej?

Nie musimy zapewne pisać, jak ważnym podzespołem każdego auta są lampy. Właśnie od nich zależne jest bezpieczeństwo na drodze – nie tylko nocą, ale również za dnia. Jednak część kierowców je zaniedbuje, czego efektem mogą być najróżniejsze usterki. Często nie są szybko zdiagnozowane oraz usunięte, a to zaś może skutkować bardzo groźnymi wypadkami. Należy więc dowiedzieć się, jak dbać o lampy samochodowe oraz prędko zauważyć ich możliwe usterki.

Jak wyregulować lampy samochodowe?

Badania, które odbyły się na polskich ulicach nie przyniosły optymistycznych wyników – zaledwie 1 na stu kierowców posiada właściwie wyregulowane lampy samochodowe. Tymczasem takie zaniedbania mogą mieć naprawdę nieprzyjemne skutki – źle ustawione światła oślepiają innych kierowców, zaś ich zasięg znacznie się zmniejsza. Jak tego uniknąć? Regularnie regulować lampy samochodowe w serwisie – zwłaszcza po zmianie żarówki. Nie wydamy na to wiele – sporo stacji oferuje taką pomoc bezpłatnie, inne pobierają symboliczną opłatę.

Lampy samochodowe – dlaczego gorzej działają?

Nierzadko jednak przyczyna trudności z lampami w samochodzie tkwi gdzie indziej. Efektywność lamp samochodowych bardzo zmniejsza wszak przepalony odbłyśnik – w podobnych przypadkach należy go wymienić lub zregenerować. Często przyczyną takiego stanu rzeczy są także zepsute halogeny lub kurz na reflektorach. Część z tych trudności przestanie dokuczać, kiedy będziemy odpowiednio dbać o stan reflektorów. Najczęściej jednak, jeśli zdarzy się nieodwracalna usterka lamp samochodowych, najlepszym wyjściem będzie ich wymiana. W specjalistycznych sklepach moto znajdziemy nie tylko oryginalne części dla danych modeli aut, ale także ich zamienniki.