Tematyka motoryzacyjna Zakupy

Co daje używanie glinki do lakieru

Powierzchnia lakierów w autach jest nadzwyczaj podatna na zarysowania. Czasem wszak starczy niewielkie uderzenie, by pojawiły się na niej rysy. Szczególnie problematyczne może to stać się przy czyszczeniu powłoki z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Niektóre co prawda pozwalają się łatwo doczyścić, jednak pozostałe potrafią okazać się przyczyną dużych trudności. Silne mycie zwykle kończy się zarysowaniem powłoki oraz mniejszymi bądź większymi kosztami jego naprawy. Z tego względu do wymycia zabitych insektów, olejów lub żywic warto skorzystać z odpowiednich środków. Szczególnie, że nie są one kosztowne, a ich wyszukanie z pewnością nie jest trudne. Jakie środki będą zatem w takiej sytuacji pomocne?

Działanie glinki do lakieru

Najefektywniejszym i, co najistotniejsze, najbezpieczniejszym preparatem do mycia powierzchni lakierowanych okazuje się bez wątpienia glinka do lakieru. Co ważne, ów innowacyjny produkt pozwala na dogłębne oraz staranne wyczyszczenie powłok lakierowanych, a przy tym nie przyczynia się do ich zarysowania. Do wytworzenia glinki do lakieru stosuje się związki tytanu, dzięki czemu bez problemów usuwa ona również odpryski asfaltu, polimery czy plamy z olejów. Warto również nadmienić, że glinka do lakieru świetnie sprawdza się jako środek do mycia pozostałych powierzchni – na przykład szkła w kabinach prysznicowych.

Glinka do lakieru – technika użycia

Stosowanie glinki do lakieru jest bardzo łatwe i na pewno nie przysporzy problemów. Wystarczy jedynie oderwać niewielką ilość glinki oraz uformować z niego kuleczkę, by następnie zanurzyć ją w letniej wodzie. Gdy glinka do lakieru będzie już miękka, musimy czyścić nią wypłukaną środkiem czyszczącym nawierzchnię. Glinka po jakimś czasie stanie się zanieczyszczona – wówczas należy wprowadzić ten fragment do wnętrza oraz ponownie uformować kulkę. Nie zapominajmy też, że po pracy powinniśmy starannie umyć ręce.