Tematyka informatyczna

Zalety korzystania z serwerów Managed VPS

MVPS to skrót od angielskiego Managed Virtual Private Server, co oznacza zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby zrozumieć, czym charakteryzuje się ta technologia, potrzeba zapoznać się z pojęciem hostingu.

Co to jest hosting?

Hosting to usługa, która polega na udostępnianiu miejsca na serwerze. Jego wykupienie konieczne jest , gdy chce się uruchomić stronę internetową. Musi ona znajdować się na serwerze i być przez niego obsługiwana, aby działać stabilnie.

Czym jest Managed VPS?

Managed VPS to technologia, dzięki której serwer fizyczny zostaje rozdzielony na mniejsze przestrzenie. Powstałe w ten sposób wirtualne serwery to znakomite rozwiązanie dla klientów, którzy nie potrzebują używać całej mocy serwera. Kosztują mniej, jednocześnie zapewniając zupełną niezależność przez to, że są w pełni odizolowane od siebie. Daje to całkowitą gwarancję, że ustawienia zapisane na wykupionej maszynie wirtualnej nie zostaną zmienione przez osoby niepożądane
Dzięki swoim zaletom i dobrej cenie serwery wirtualne to chętnie wykorzystywana technologia wśród klientów prowadzących profesjonalne strony internetowe.