Tematyka informatyczna

Gdzie i w jakim celu stosuje się certyfikaty SSL?

Czym są certyfikaty SSL?

Standardem zabezpieczenia przesyłanych danych na stronach internetowych są certyfikaty SSL. Strony zabezpieczane certyfikatami poznać można po pasku adresu w przeglądarce, gdzie przed nazwą domeny będzie widać przedrostek „https”.

Zalety korzystania z certyfikatów SSL

Transmisja dla domeny z certyfikatem jest szyfrowana. Jest to zapewnienie poufności informacji, jakimi być mogą np. dane logowania. Bez wykorzystania certyfikatów mogłyby być one łatwe do przejęcia, co skutkować może wieloma problemami. Certyfikaty są szeroko stosowane na większości stron, na jakich można realizować płatności, a także w bankowości internetowej. Certyfikaty SSL cieszą się zaufaniem i są popularne przez swoją skuteczność. Są również wyznacznikiem profesjonalizmu strony.
Każdemu użytkownikowi wykorzystującemu możliwość zarządzania pieniędzmi w internecie zależy na najwyższym poziomie zabezpieczeń strony.
Twórcom stron natomiast powinno zależeć na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom odwiedzającym ich strony, co są w stanie osiągnąć dzięki zastosowaniu certyfikatów SSL.