Technologie

Właściwości lecznicze srebra koloidalnego

Bardzo rozdrobnione srebro, które zostało połączone z żelatyną bądź białkiem to preparat , który nazywamy kolargol. O wiele częściej jednak w miejsce właściwej nazwy używa się określenia srebro koloidalne. Stosowane jest ono przede wszystkim w lecznictwie. Korzysta w niego mnóstwo gałęzi medycyny.

Srebro koloidalne – naturalny środek leczniczy

Atrybuty odkażające srebra koloidalnego sprawiły, że jest ono używane w medycynie. Naprawdę często korzysta z niego okulistyka oraz dermatologia, zdecydowanie rzadziej stosują je urolodzy. Obecnie koloidy srebra stosowane są jako środek do użytku zewnętrznego. Właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze sprawiają, że po srebro koloidalne sięga się wtedy, kiedy może dojść do zakażeń o podłożu bakteryjnym czy grzybiczym. Srebro koloidalne jest bowiem doskonałym środkiem antyseptycznym. W leczeniu wykorzystuje się je w postaci maści (w dermatologii) i kropli (okulistyka).

Na jakiego typu dolegliwości mogą być wykorzystywane koloidy srebra?

Koloidy srebra wykorzystuje się w leczeniu opornie zabliźniających się owrzodzeń, ran i oparzeń. W aptekach znajdują się suplementy diety, w składzie których zawarte jest srebro koloidalne – można je stosować przy przeziębieniu oraz grypie, także jako leki wspierające leczenie kaszlu, zapalenia oskrzeli czy anginy. Niezwykle często koloidy srebra są wykorzystywane do leczenia zmian skórnych. Można je stosować w przypadku łuszczycy, egzemy, trądziku, przy łojotoku i rozmaitych postaciach grzybicy. Srebro koloidowe jest pomocne w stanach zapalnych jelita grubego oraz pęcherza moczowego. Można je stosować też przy grypie żołądkowej. Zanim zaczniemy stosować preparaty, w których znajduje się srebro koloidalne, powinniśmy skontaktować się ze specjalistą, głównie w przypadku leków do stosowania wewnętrznego. Nie można bowiem przekraczać zalecanej dziennej dozy, która jest wyjątkowo mała i stanowi zaledwie 0,014 miligrama na każdy kilogram naszej wagi. Srebro koloidalne można dodawać również do płukania tkanin, jak również stosować w celu neutralizacji nieprzyjemnego zapachu potu.