Technologie

Impregnat hydrofobowy – właściwości oraz zastosowanie

Bardzo często staramy się ochronić określone przedmioty przed poplamieniem oraz wodą. Idealnie nadają się do tego najróżniejsze impregnaty hydrofobowe.

Nowa technologia: impregnat hydrofobowy

Rozwój innowacyjnych technologii sprawił, że odkryto innowacyjne sposoby ochrony przeróżnych materiałów przed wpływem wilgoci, w wyniku czego w sprzedaży zagościły impregnaty hydrofobowe. Sposoby ich użycia są wyjątkowo szerokie, a ilość materiałów, które można nimi pokryć, jest ogromna. Znajdują się pośród nich przedmioty zrobione ze szkła bądź z metalu, różne rodzaje tkanin i drewno. Chroniąc te przedmioty przed wpływem wilgoci znacznie zwiększamy ich trwałość. Jest to naprawdę ważne w przypadku metalowych przedmiotów, które na skutek działania wilgoci wyjątkowo szybko rdzewieją. Natomiast chronione impregnatem hydrofobowym powierzchnie wykonane ze szkła zyskują wyjątkową właściwość, którą jest zdolność ich samooczyszczania się.

Z jakiego powodu powinniśmy wybrać impregnat hydrofobowy?

Impregnaty hydrofobowe znajdują nadzwyczaj obszerne zastosowanie. Naprawdę chętnie stosują je wytwórcy obuwia sportowego i odzieży. Już w czasie produkcji obuwie oraz odzież chroni się przed wilgocią właśnie impregnatami hydrofobowymi. Bardzo chętnie kupują je osoby uprawiające aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Impregnaty hydrofobowe posiadają jeszcze inną cenną cechę – zabezpieczają nie tylko przed wpływem wilgoci, ale też przed tłustymi zabrudzeniami. Substancje te chronią przeróżne tkaniny przed plamami z czerwonego wina, kawy czy soku, przy czym nie zmieniają właściwości, którymi cechuje się pokryty nimi obiekt. Jednocześnie nie wpływają na nasz organizm, ponieważ są w stu procentach bezpieczne. Pokryte nimi podłoże nie traci właściwości oddychających, co ma naprawdę wielkie znaczenie w wypadku zastosowania impregnatu hydrofobowego do ochrony tkanin.